resortmonviso.pl

Czy z rodzina wyglada sie dobrze tylko na zdjeciu

Czy z rodzina wyglada sie dobrze tylko na zdjeciu

The Amazing Wolfgang Amadeusz Mozart

Johann Wolfgang Amadeus Mozart Chryzostom urodził się 27 stycznia 1756 w Salzburg, Austria, która była wówczas częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Jego ojciec i matka byli Leopold i Anna Maria Pertl Mozarta. Miał jedną siostrę, Maria Anna Mozart, który urodził się w 1751 roku.

ojciec Mozarta był to niewielki kompozytor zainteresowanych muzyką. Kiedy jego starsza siostra miała siedem lat i Wolfgang był trzy, ich ojciec zaczął dając Maria Anna lekcje gry na fortepianie, jak Wolfgang obserwował z wielkim zainteresowaniem. Miał naturalny talent do zbierania się akordy, aw wieku pięciu Wolfgang komponował małe kawałki na fortepian. Jego ojciec pisał kawałki w dół, a ostatecznie zostały spopularyzowane pod nazwami takimi jak Andante i Allegro w C.

Czy z rodzina wyglada sie dobrze tylko na zdjeciu

Jako dowód geniuszu Wolfganga okazało się, jego rodzice zdecydowali się umieścić go na tournee w całej Europie i zaprezentować go jako cudowne dziecko był. Jechali do takich miast jak Wiedeń, Monachium, Pradze, Paryżu, Mannheim, Londynie, Hadze, Zurychu i Donaueschingen. Podczas swoich podróży, Wolfgang poznał wielu wpływowych muzyków, w tym Johann Christian Bach. Jednak podróż była trudna, a rodzina była często kute z chorobą.

W 1769 roku rodzina wyruszyła do Włoch. Podróż trwała ich aż 1771 Kiedy dotarli do Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie, Mozart świadkiem wydajność Miserere Gregorio Allegri. Potem był w stanie spisać cały kawałek z pamięci, ku zaskoczeniu społeczności muzycznej. Transkrypcji muzyki technicznie nielegalne według Watykanu, ale zdarzenie pozostaje legendą do dnia dzisiejszego.

W Mediolanie w 1770 roku, Mozart skomponował i wykonał z powodzeniem operę Mitridate, re di Ponto, co doprowadziło do dwóch przyszłych prowizji operowych w Ascanio in Alba i Lucio Silla. Mozart udał się tam iz powrotem między Salzburgiem i Mediolanu do wykonania tych elementów w następnych latach.

– autor artykułu