resortmonviso.pl

Jak spedzic czas z rodzina

Jak spedzic czas z rodzina

Kiedy wrócił do Salzburga w 1773 roku został mianowany królewskim muzyka do sądu przez władcę Salzburg, Prince-arcybiskupa Hieronima Colleredo. Jego popularność wzrosła ogromnie, ale tak samo jego pragnienie większych i lepszych osiągnięć.

Po latach poszukujących nowej pracy w Paryżu i Mannheim Mozart w końcu został wysłany do Wiednia przez swojego pracodawcę. Jego pensja została wycięta, a on próbował się do dymisji, ale wniosek został odrzucony. W końcu został zwolniony z niesławie w 1781 roku, a on postanowił zrobić karierę freelance dla siebie.

Jak spedzic czas z rodzina

Jego kariera rozkwitła w Wiedniu, w 1782 roku ożenił się z kobietą o imieniu Constanze z którą miał sześcioro dzieci. W tym czasie, kompozytor Joseph Haydn i Mozart stał się dobrych przyjaciół. W końcu uzyskał arystokratyczny prowizji w 1787 roku, gdy cesarz Józef II mianował go jako kompozytora kameralnej. W tym samym roku, słynne opery Don Giovanni Mozarta otwarty w Pradze dobrze przyjęta przez krytykę.

W ostatnich latach swego życia, Mozart produkowane wielu godnych uwagi kompozycje, jak Czarodziejski flet i jego słynnej niedokończonej Requiem. Zachorował w 1791 roku podczas wizyty w Pradze na premierze jego opery La Clemenza di Tito we wrześniu . W listopadzie tego samego roku, Mozart obłożnie powodu jego choroby. Miał się u medyka Constanze i jego lekarza rodzinnego aż do swojej śmierci w dniu 5 grudnia.

Jak spedzic czas z rodzina

Niemożliwe jest współczesna medycyna wskazać dokładną przyczynę jego śmierci, ale stara praktyka lekarska od rozlewu krwi jest uważane za czynnik przyczyniający się. Został pochowany w zbiorowej mogile, jak to było w praktyce czasu w Wiedniu. Podczas choroby mogą być zatrzymane postęp swojej muzycznej kariery, geniusz kompozycji Mozarta żyje przez wieki.

Darmowy newsletter email na ekscytujące akordów fortepianu i progresje akordów z Duane Shinn jest dostępny bezpłatnie na „początku Piano Classical”

– autor artykułu